Filtruj według

Cena

Cena

  • 789,00 zł - 1 199,00 zł

Lekkie kosy spalinowe

Podkategorie

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Lekkie kosy spalinowe

Lekkie kosy spalinowe marki Stihl przeznaczone są do pielęgnacji terenów zielonych, służą głównie do prac wykończeniowych trawnika. Idealnie sprawdzą się podczas wyrównywania krawędzi trawników, wykaszania trawy wokół drzew, między zaroślami i na wzgórzach. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do wykaszania sfilcowanej trawy, cienkich gałęzi i zarośli na niezbyt rozległych obszarach. Niska waga i duża manewrowość będą mocno odczuwalne na terenach o nieregularnych kształtach, z dużą liczbą zaułków i różnic wysokości terenu.

Główne cechy lekkich kos spalinowych to: Niski ciężar - dzięki czemu praca na wąskim terenie nie obciąża operatora. Uchwyt wielofunkcyjny - wszystkie niezbędne manipulatory zostały rozmieszczone tak aby kosa mechaniczna mogło być obsługiwana jedną ręką. Pompa paliwa - wystarczy nacisnąć kciukiem na pompkę, aby ułatwić odpalenie wykaszarki. Sthl ErgoStart (E) - część kos żyłkowych wyposażona jest system ErgoStart dzięki, któremu lekkie pociągnięcie linki wystarcza aby dopalić silnik.

Poczuj pełną kontrolę na kosą spalinową Stihl

Małe kosy spalinowe Stihl zostały wyposażone w specjalne uchwyty różniące się w zależności od konkretnego zastosowania. Wybór powinien być zależny do wielkości i ukształtowania terenu. Jak więc dokonać właściwego wyboru?

  • Uchwyt obwiedniowy – przeznaczony do drobniejszych prac, łatwo nim manewrować, dlatego dobrze sprawia się podczas podkaszania trawy w miejscach gdzie nie da się dojechać kosiarką. Charakteryzuje się niską masą, ale praca na większym terenie będzie męcząca. Uchwyt obwiedniowy posiada przykładowo kosa Stihl FS 38.
  • Uchwyt pałąkowy - Uchwyt oburęczny umożliwia dokładniejsze prowadzenia kosy mechanicznej podczas prac wykończeniowych. Sprawdzi się na średnich powierzchniach trawników, większa waga rekompensowana jest zwiększonym komfortem pracy i pewnym chwytem kosy.
  • Ergonomiczny uchwyt oburęczny - lepiej rozdziela ciężar kos na barkach operatora i odciąża ramiona, w przypadku cięższych modeli kos Stihl dołączany jest również pas nośny, dla odciążenia użytkownika.