Emeralld Sportowa mieszanka nasion PREMIUM Robot&Mulch 1 kg

Mieszanka traw przeznaczona na trawniki z kosiarkami automatycznymi (robotami koszącymi) 

35,00 zł
Brutto

Ilość
Brak towaru w magazynie. Możliwość rezerwacji towaru.

Producent:

help_outlineZapytaj o produkt
Emeralld Sportowa mieszanka nasion PREMIUM Robot&Mulch 1 kg

Emeralld Sportowa mieszanka nasion PREMIUM Robot&Mulch 1 kg

Akceptuję zasady polityki prywatności  

  Płatność

przelew, szybkie płatności, gotówka, raty, leasing

  Darmowa dostawa

Przy zamówieniach opłaconych z góry powyżej 1000 zł

  Gwarancja autoryzowanego dealera

uznawana w wszystkich autoryzowanych punktach w Polsce.

  Raty RRSO 0%

10 lub 20 rat RRSO 0%


MIESZANKA TRAW PREMIUM ROBOT&MULCH to specjalna mieszanka nasion, charakteryzujących się szybkim wschodem i dużą odpornością na warunki atmosferyczne . Została opracowana z myślą o trawnikach intensywnie użytkowanych które koszone są kosiarkami automatycznymi / robotami koszącymi.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD TRAWNIK

Pierwszym, bardzo istotnym zabiegiem agrotechnicznym jest dokładne oczyszczenie powierzchni ziemi z chwastów, korzeni i kamieni. Im dokładniej oczyścimy nasze podłoże, tym mniej chwastów wyrośnie wokół traw. Następnie należy dokładnie przekopać, ziemię na głębokości od 15-25 cm. Kolejną czynnością jest wyrównanie powierzchni oraz sprawdzenie odczynu gleby. Badanie to możemy wykonać specjalnym miernikiem lub za pomocą papierków lakmusowych. Trawniki najlepiej rosną na glebie lekko kwaśnej.

Siew

Najbardziej dogodnym okresem do wysiewu nasion jest okres od połowy kwietnia do czerwca i od połowy sierpnia do października. W okresach tych warunki atmosferyczne sprzyjają kiełkowaniu nasion dzięki optymalnej ilości wilgoci i odpowiedniej temperaturze od 10°C. Przed wysiewem należy zasilić ziemię nawozem po to, aby młoda trawa została dobrze odżywiona już od momentu kiełkowania. Nasiona traw najlepiej wysiewać rzutowo ręcznie lub za pomocą siewnika, równomiernie rozsypując je po powierzchni gleby, tak aby były wysiane z właściwą gęstością, przyjmując normę wysiewu ok 25-30 g/ m². Ilość nasion dzielimy na połowę i wysiewamy “na krzyż”, co pomoże równomiernie pokryć teren pod trawnik.

Nawadniania

W pierwszych 3 tygodniach po wysianiu nasion najważniejsze jest nawadnianie, a właściwie zraszanie, aby nasiona były wilgotne. Najlepszą porą na nawadnianie trawnika są wczesne godziny poranne. W okresie letnim nasiona należy podlewać regularnie, kilka razy dziennie, aby na powierzchni utrzymać stałą wilgoć.

KOSZENIE

Pierwsze koszenie następuje po osiągnięciu przez trawnik 10 cm. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, koszenie powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Wysokość koszenia uwarunkowana jest od intensywności użytkowania trawnika i wynosi od 3-6 cm. Pierwsze koszenie wykonujemy na wysokości ok. 7 cm, każde następne powinno skracać źdźbło maksymalnie o 1/3 jego wysokości (np. z 10 cm na 7 cm, z 7 cm na 4 cm.

Skład

  • 60% Życica trwała (Lolium perenne),
  • 30 % Kostrzewa czerwona (Festuca rubra),
  • 10 % Wiechlina łąkowa (Poa pratensis)

PRZECHOWYWANIE

  • Przechowywać w temperaturze od 0°C do +25°C w suchych i przewiewnych pomieszczeniach, w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu.
  • Pełne informacje o składzie gatunkowym oraz numer partii znajduje się wewnątrz opakowania.

Porady i uwagi dotyczące bezpieczeństwa urządzeń Stihl

W trosce o bezpieczeństwo użytkownika prosimy o zapoznanie się z instruktażem odnośnie niebezpieczeństw związanych z pracą pilarką. Należy przestrzegać również przepisów dotyczących odzieży ochronnej. W przypadku wątpliwości, zalecamy odbiór osobisty w naszym salonie ul. Stawowa 33, 55-080 Mokronos Dolny (k. Wrocławia).

Zobacz materiały wideo

Komentarze (0)