Tarcza tnąca

Nowy produkt
150,00 zł
Brutto

Ilość
Brak towaru w magazynie. Możliwość rezerwacji towaru.

Producent:

help_outlineZapytaj o produkt
Tarcza tnąca

Tarcza tnąca

Akceptuję zasady polityki prywatności  

  Płatność

przelew, szybkie płatności, gotówka, raty, leasing

  Darmowa dostawa

Przy zamówieniach opłaconych z góry powyżej 1000 zł

  Gwarancja autoryzowanego dealera

uznawana w wszystkich autoryzowanych punktach w Polsce.

  Zakupy na raty

Oferta zakupu ratalnego poprzez bank Santander Consumer Bank i Crédit Agricole

Do koszenia terenu gęsto zarośniętego wysokimi roślinami o twardych bądź zdrewniałych łodygach można wykorzystać wykaszarki spalinowe o większej mocy wyposażone w metalowe tarcze tnące.

Modele wykaszarek HONDA wyposażone w tarcze tnące posiadają tarcze 3-zębne. Istnieje możliwość wymiany tarczy na inny typ, o innej konstrukcji (patrz tabela). Dokładne parametry tarcz, ich typy podane są w instrukcji obsługi urządzeń.

Uchwyty wykaszarki

Kosy HONDA wyposażone są w dwa rodzaje uchwytów:

Akcesoria do kos Honda

W wykaszarkach i kosach HONDA możemy wykonywać cięcia za pomocą obracającej się z dużą prędkością żyłki plastikowej, bądź specjalnej metalowej tarczy tnącej. Głowicę żyłkową wykaszarki stosujemy do koszenia małych trawników, cięcia traw oraz chwastów o delikatnych łodygach. Tarczę tnącą wykaszarki stosujemy do cięcia chwastów o mocniejszych łodygach, a nawet usuwania młodych odrostów drzew i krzewów.Głowicą żyłkową wykaszarki wykonujemy cięcia bezpośrednio przy pniach drzew, słupach czy schodach wszędzie tam, gdzie nie możemy wykonać ich za pomącą kosiarki. Wysuw żyłki może być ręczny, półautomatyczny lub automatyczny w zależności od rodzaju głowicy. W mini głowicę wyposażone są wykaszarki UMS 425E LE, w których przed wykonaniem ciecia ręcznie odwijamy ze szpuli głowicy odpowiednią ilość żyłki. W głowicach półautomatycznych, by spowodować wysuw żyłki, wystarczy w trakcie koszenia delikatnie uderzyć głowicą tnącą w podłoże. W wyniku zwolnienia blokady szpuli i zadziałania siły odśrodkowej żyłka samoczynnie wysunie się z głowicy. W głowicach automatycznych wysuw żyłki kontrolowany jest przez specjalny mechanizm, który kontroluje jej odwijanie ze szpuli i zapewnia jej odpowiednią długość.W przypadku wykaszarki z żyłkową głowicą tnącą cięcie odbywa się żyłką nylonową, obracającą się z dużą prędkością. W kosach HONDA można zastosować żyłkę o przekroju okrągłym lub "gwiazdkowym" (WX), bądź zaprojektowaną przez specjalistów Honda – "Super Quiet Nylon Line" – żyłkę, która dzięki specjalnemu spiralnemu splotowi ma zwiększoną wytrzymałość, redukuje hałas i wibracje. Żyłki o przekroju "gwiazdkowym" są bardziej ostre i nadają się do ścinania roślin o grubszych, mocniejszych łodygach.
2022-01-05
Nowy produkt

Porady i uwagi dotyczące bezpieczeństwa urządzeń Stihl

W trosce o bezpieczeństwo użytkownika prosimy o zapoznanie się z instruktażem odnośnie niebezpieczeństw związanych z pracą pilarką. Należy przestrzegać również przepisów dotyczących odzieży ochronnej. W przypadku wątpliwości, zalecamy odbiór osobisty w naszym salonie ul. Stawowa 33, 55-080 Mokronos Dolny (k. Wrocławia).

Zobacz materiały wideo

Komentarze (0)