Traktor ogrodowy STIHL RT 5097 Z
search
 • Traktor ogrodowy STIHL RT 5097 Z

Traktor ogrodowy STIHL RT 5097 Z

12 439,02 zł

Mocny traktor ogrodowy z 2-cylindrowym silnikiem

Ilość
Obecnie brak na stanie

  Darmowa dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 1000 zł przy płatności z góry.

  Szeroki wybór metod płatności.

Szybkie przelewy, blik, przy odbiorze, raty

  Fachowa pomoc

Zapraszamy do kontaktu, zawsze staramy się pomóc dobrać najlepsze rozwiązania dla klientów.

Traktor ogrodowy STIHL RT 5097 Z jest niezastąpionym urządzeniem przeznaczonym do pielęgnacji dużych powierzchni do 6000 m². Model ten wyróżnia się spośród innych produktów na rynku dzięki wysokiej zwrotności, mocnemu 2-cylindrowemu silnikowi i dużej szerokości cięcia. Dzięki temu traktorek STIHL RT 5097 to gwarancja bardzo dobrych rezultatów koszenia.

Urządzenie to łączy w sobie wszystko, co kluczowe podczas pracy na rozległym terenie: wydajne koszenie oraz wysoki komfort jazdy. Model STIHL RT 5097 Z  wyposażony został w wygodny fotel - amortyzowany i regulowany beznarzędziowo. Ponadto wszystkie potrzebne funkcje sterowania dostępne są bezpośrednio z kokpitu, przez co m.in. opróżnianie kosza nie wymaga opuszczania miejsca kierowcy. Regulacje wysokości koszenia czy elektromagnetycznego sprzęgła noża znajdują się w zasięgu ręki, dzięki czemu noże zespołu tnącego RT 5097 Z można płynnie włączać i wyłączać.

STIHL RT 5097 Z - wyposażenie seryjne:

 • Szerokie opony
  Szerokie opony

  Traktor STIHL RT 5097 Z zachowuje stabilność jazdy i nie niszczy trawnika dzięki dużym, szerokim oponom. Urządzenie nie zostawia śladów i pozostawia trawę w należytym stanie (Zdj. poglądowe).

 • Hak holowniczy
  Hak holowniczy

  Do modelu RT 5097 Z można z łatwością przymocować osprzęt - np. wygodną przyczepę APU 300, która sprawdzi się również jak taczka. W tym celu umieszczono zintegrowany hak holowniczy (Zdj. poglądowe).

 • Regulacja wysokoÅci koszenia
  Regulacja wysokości koszenia

  Dźwignie regulacji wysokości koszenia zapewnia płynne dostosowanie cięcia w zakresie 1-8. Wygodny dostęp bezpośrednio obok fotela kierowcy umożliwia płynną obsługę (Zdj. poglądowe).

 • Solidna rama
  Solidna rama

  Zwarta konstrukcja sprawia, że traktorek STIHL RT 5097 Z sprawdza się w pracy z osprzętem (np. zestawem do odśnieżania). Dzięki solidnej konstrukcji ramy  urządzenie zachowuje należytą stabilność i komfort jazdy (Zdj. poglądowe).

 • Komfortowy fotel
  Komfortowy fotel

  Indywidualna adaptacja fotela według potrzeb kierowcy. Amortyzowany fotel można regulować bez użycia narzędzi do odpowiedniej wysokości. Wygodne siedzisko wspiera plecy operatora (Zdj. poglądowe).

 • Nisko poÅożony próg
  Nisko położony próg

  Traktory ogrodowe STIHL, w tym model STIHL RT 5097 Z wyróżniają się dużą ilością miejsca na nogi. Komfortowe wejście i zejście z traktora jest możliwe dzięki obniżonemu progowi wejścia na fotel kierowcy.

 • System zbierania trawy
  System zbierania trawy

  STIHL RT 5097 Z to gwarancja precyzyjnego koszenia narożników i krawędzi o małej szerokości. Odpowiada za to system zbierania trawy po obu stronach zespołu tnącego, który wychwytuje trawę na krawędzi pasa koszenia i doprowadza ją do noży (Zdj. poglądowe).

 • Kosz na trawÄ
  Kosz na trawę

  Komfortowe opróżnianie, optymalne napełnianie i łatwe czyszczenie kosza na trawę to zasługa praktycznej konstrukcji w trakcie łyżki. Ponadto lekkie tworzywo sztuczne oraz specjalny uchwyt umożliwiają wygodne opróżnianie bez schodzenia z fotela kierowcy (Zdj. poglądowe).

 • JednopedaÅowy napÄd kóÅ
  Jednopedałowy napęd kół

  Jednopedałowy napęd kół sprawia, że manewrowanie traktorem ogrodowym STIHL RT 5097 Z jest niezwykle proste. Dźwignia ręczna umożliwia wygodną zmianę kierunku jazdy w przód i w tył. Czuły na nacisk pedał pozwala na precyzyjną kontrolę prędkości, a oddzielny pedał hamulca zapewnia natychmiastowe zatrzymanie (Zdj. poglądowe).

 • Elektromagnetyczne sprzÄgÅo noża (EBC)
  Elektromagnetyczne sprzęgło noża (EBC)

  Zastosowane w STIHL 5097 RT Z elektromagnetyczne sprzęgło noża ułatwia swobodne włączanie i wyłączanie noży zespołu tnącego na panelu obsługi w kokpicie  (Zdj. poglądowe).

Wyposażenie dodatkowe:

 • Funkcja mulczowania
  Funkcja mulczowania

  Zestaw do mulczowania stanowiący wyposażenie dodatkowe umożliwia proste przezbrojenie traktora ogrodowego STIHL w kosiarkę mulczującą. Wystarczy zdjąć kosz na trawę i wsunąć narzędzie mulczujące do kanału wyrzutowego. Wewnątrz zamkniętej obudowy trawa jest cięta na drobne cząstki, które są wydmuchiwane na darń trawnika, gdzie ulegają rozkładowi stanowiąc naturalny nawóz. W ten sposób trawnik odzyskuje cenne substancje odżywcze i wilgoć.

 • AGW 098 - Walec ogrodowy
  AGW 098 - Walec ogrodowy

  Walec ogrodowy o szerokości 98 cm jest idealnym pomocnikiem w utrzymywaniu zdrowego trawnika. Za jego pomocą zagęszczasz i wyrównujesz powierzchnię gleby, zachowując w ten sposób nienaruszoną murawę w trakcie koszenia. 

 • AAH 300 - Pokrowiec do T5 i T6
  AAH 300 - Pokrowiec do T5 i T6

  Pokrowiec służy do optymalnego przechowywania traktora ogrodowego. Zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi i kurzem. Odpowiedni do traktorów ogrodowych z serii T5 i T6.

 • APU 300 - Przyczepa
  APU 300 - Przyczepa

  Opracowana z myślą o komforcie użytkowania wszechstronna przyczepa - wywrotka o pojemności 150 l. Przyczepa może być używana także jako taczka.

 • ACB 010 - Åadowarka do akumulatora
  ACB 010 - Ładowarka do akumulatora

  Ładowarka pozwala przedłużyć żywotność akumulatora Twojego traktora ogrodowego. Nadaje się do wszystkich traktorów ogrodowych STIHL.

 • AMK 097 - Zestaw do mulczowania 95 cm
  AMK 097 - Zestaw do mulczowania 95 cm

  Zestaw do mulczowania o szerokości roboczej 95 cm pozwala na przycinanie trawy na tak drobne cząsteczki, że są równomiernie wprowadzane do murawy, dzięki czemu cenne dla gleby składniki odżywcze wracają do niej i służą jako naturalny nawóz i warstwa utrzymująca wilgoć. Dzięki takiemu działaniu jakość trawnika poprawia się, a także w ten sposób wyeliminowana zostaje konieczność utylizacji skoszonej trawy.

 • ADF 500 - Deflektor
  ADF 500 - Deflektor

  Wyrzut tylny umożliwia szybkie koszenie dużych terenów bez opróżniania kosza na trawę, dzięki równomiernemu wyrzutowi skoszonego materiału. Deflektor ADF 400 stanowi wyposażenie opcjonalne dla traktora ogrodowego serii T5 i T6.

 • ASP 125 - Zestaw do odÅnieżania szer. 125cm
  ASP 125 - Zestaw do odśnieżania szer. 125cm

  Zestaw do odśnieżania o szerokości 100 cm pozwala na czerpanie korzyści z traktora ogrodowego nawet zimą. Wysokość i regulacja na boki odbywa się w wygodny sposób z fotela kierowcy. Odpowiedni do wszystkich traktorów ogrodowych serii T4, T5 i T6.

 • ASK 016 - ÅaÅcuchy przeciwpoÅlizgowe 16â
  ASK 018 - Łańcuchy przeciwpoślizgowe 18“

  Łańcuchy przeciwpoślizgowe, odpowiednie do 18-calowych opon, zapewniają bezpieczną jazdę po pokrytych śniegiem nawierzchniach.

 • ADL 012 - Åadowarka diagnostyczna
  ADL 012 - Ładowarka diagnostyczna

  Ładowarka z systemem diagnostyki zaprojektowana do diagnostyki i optymalizacji ładowania akumulatorów 12 V traktorów ogrodowych STIHL. Ładowarka diagnostyczna pozwala maksymalnie przedłużyć żywotność akumulatora Twojego traktora ogrodowego.

 • AAW 012 - Akumulator zimowy
  AAW 012 - Akumulator zimowy

  Odpowiedni na każdy chłodniejszy sezon. Akumulator zimowy do wszystkich traktorów ogrodowych.Niezwykle przydatny przy wykorzystaniu traktora ogrodowego w okresie zimowym na przykład do odśnieżania.

 • APO 030 - Pompa ssÄca
  APO 030 - Pompa ssąca

  Pompa ssąca do wszystkich modeli z silnikami spalinowymi.

Dane techniczne - STIHL RT 5097 Z 

Typ silnika EVC 7.000 (Loncin)
Szer. kosz. cm 95
Wys. kosz. mm 30-100
Pojemność kosza na trawę l 250
Moc znamionowa 12,2 kW / 16,6 KM
Prędkość obrotowa U/min 2.750
Pojemność skokowa cm³ 635
Pojemność zbiornika paliwa l 9
Długość urządzenia z koszem na trawę cm 242
Wysokość urządzenia z fotelem cm 116
Skrzynia biegów hydrostatyczna
Niepewnośc pomiarowa KpA [dB(A)] dB(A) 2
Promień skrętu m 0,75

Traktory ogrodowe STIHL RT 5097 Z

Traktory ogrodowe STIHL umożliwiają szybkie i komfortowe koszenie także dużych trawników. Mają znakomitą wydajność koszenia dzięki znacznej szerokości koszenia. Oszczędzają czas i siły użytkownika.Zapewniają dużą wygodę jazdy oraz łatwość manewrowania. Intuicyjne przełączanie pomiędzy biegiem do przodu i biegiem wstecznym i kosz na trawę opróżniany za pomocą dźwigni, to dwa atuty, które w znacznym stopniu ułatwiają koszenie dużych terenów. Link do produktu na stronie producenta.

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa

W trosce o bezpieczeństwo użytkownika prosimy o zapoznanie się z instruktażem odnośnie niebezpieczeństw związanych z pracą pilarką. Należy przestrzegać również przepisów dotyczących odzieży ochronnej.
W przypadku wątpliwości, zaleca się odbiór osobisty w naszym Centrum (Mokronos Dolny, ul. Stawowa 33)

Więcej informacji znajdą Państwo w dostępnych materiałach video »

Uwagi dotyczące wysyłki: Przy zamówieniach wysyłkowych traktor przychodzi do samodzielnego złożenia, wraz z instrukcją w języku polskim.

W przypadku odbioru osobistego urządzenie będzie złożone i przygotowane do pracy.

6160 200 0024

Specyficzne kody

ean13
886661590353
Nowy

Zobacz także