Pilarka spalinowa Stihl MS 231, PM3, długość prowadnicy 35cm 3/8
search
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 231, PM3, długość prowadnicy 35cm 3/8
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 231, PM3, długość prowadnicy 35cm 3/8
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 231, PM3, długość prowadnicy 35cm 3/8
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 231, PM3, długość prowadnicy 35cm 3/8
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 231, PM3, długość prowadnicy 35cm 3/8

Pilarka spalinowa Stihl MS 231, PM3, długość prowadnicy 35cm 3/8

1 398,37 zł

moc 2,0 kW / 2,7 KM silnik 2-MIX

Prowadnica 35 cm 3/8"P

Ilość
Obecnie brak na stanie

  Darmowa dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 1000 zł przy płatności z góry.

  Szeroki wybór metod płatności.

Szybkie przelewy, blik, przy odbiorze, raty

  Fachowa pomoc

Zapraszamy do kontaktu, zawsze staramy się pomóc dobrać najlepsze rozwiązania dla klientów.

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 231 to doskonałe rozwiązanie do różnorodnych zastosowań. Wszechstronność tego urządzenia doceniania jest zarówno przez rolników, ogrodników oraz sadowników, jak i użytkowników domowych. Model STIHL 231 będzie niezawodnym narzędziem w przygotowaniu drewna opałowego, przycinaniu lub docinaniu drzew czy nawet pracach budowlanych z użyciem drewna. Ponadto sprawdzi się podczas prac pielęgnacyjnych na posesji. Wszystko to dzięki płynnej i ergonomicznej pracy, jaką wyróżnia się pilarka STIHL MS 231.

Model STIHL MS 231 cechuje się także rozbudowanym wyposażeniem w postaci bocznego napinacza do łatwego i bezpiecznego napinania piły łańcuchowej oraz systemów filtra powietrza, które przekładają się na zwiększoną żywotność pilarki między konserwacjami filtra. Ponadto pilarka STIHL MS 231 posiada praktyczne korki zbiorników, przez co uzupełnianie paliwa jest proste i w pełni bezpieczne. 

Cechy wyróżniające ten produkt


 • System filtrów powietrza o długiej żywotności

  Pilarka STIHL MS 231 może działać dłużej między kolejnymi czyszczeniami filtra. Jest to spowodowane praktycznym systemem filtrów powietrza. Jego działanie polega na wyrzucaniu większych i cięższych drobin przez siłę odśrodkową na zewnątrz, a następnie do góry przez wznoszącą się rampę. W ten sposób wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza.


 • Silnik STIHL 2-MIX

  Duża moc i oszczędność paliwa do 20% w porównaniu do innych dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy - to główne zalety zastosowania technologii 2-MIX w modelu STIHL MS 231. Dzięki temu emisja spalin spada o ok. 50%


 • System antywibracyjny

  STIHL stworzył specjalny system antywibracyjny, który zapobiega wystąpieniu szkodliwej choroby wibracyjnej u operatora. Rozwiązanie to zastosowano również w linii MS, także w modelu STIHL 231. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.


 • Wielofunkcyjny przełącznik

  Wielofunkcyjny przełącznik w STIHL MS 231 pozwala na sterowanie wszystkimi najważniejszymi funkcjami za pomocą jednej dźwigni, w tym rozruchem na ciepło i na zimno. Dzięki temu zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi, ponieważ prawa ręka przez cały czas spoczywa na uchwycie.


 • Kompensator

  Znajdujący się w gaźniku kompensator STIHL wspiera działanie pilarki STIHL MS 231 dzięki wydłużeniu żywotności silnika. Sprawia, że wzrost zanieczyszczenia filtra powietrza przez dłuższy czas nie wpływa na moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa. Czyszczenie filtra następuje dopiero po obniżeniu mocy silnika, co zapewnia dłuższą pracę między serwisami.


 • Boczny napinacz piły łańcuchowej

  Specjalne pokrętło przechodzące przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej ułatwia obsługę śruby napinacza. Dzięki temu obsługa STIHL MS 231 jest bezpieczniejsza - dłoń nie jest w kontakcie z ostrymi elementami piły łańcuchowej i zębami zderzaka oporowego.


 • STIHL Ematic-System

  Zaawansowany system STIHL Ematic przyczynia się do optymalnego zużycia oleju - specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej wspiera docieranie każdej kropli dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Wykorzystanie w modelu STIHL MS 231 specjalnej prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności względnej umożliwia redukcję zużycia oleju smarującego do 50%. 


 • Praktyczny korek zbiornika

  W pilarce z linii MS STIHL 231 wykorzystano specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Umożliwia to szybkie otwieranie i zamykanie, bez użycia siły czy jakichkolwiek narzędzi. 

Dane techniczne: STIHL MS 231

Moc kW/KM2/2,7
Pojemność skokowa cm³42,6
Ciężar kg 1)4,8
Poziom mocy akustycznej dB(A) 2)114
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 2)103
Wartość drgań strona lewa / prawa m/s² 3)3,9/3,9
Podziałka piły łańcuchowej0,3/8" P


1) Bez paliwa, prowadnicy i piły łańcuchowej
2) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2,5 dB(A)
3) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2 m/s²

Pilarki spalinowe do prac wokół domu i w ogrodzie

Pilarki dla użytkowników okazjonalnych

Jest wiele powodów przemawiających za wyborem pilarki tej klasy: zaawansowane rozwiązania techniczne i wyposażenie bezpieczeństwa zaczerpnięte z pilarek profesjonalnych. Wśród kompaktowych pilarek STIHL znajdą Państwo modele: komfortowe (C), z błyskawicznym napinaczem piły łańcuchowej (B), systemem STIHL ErgoStart umożliwiającym łatwy rozruch (E) lub dodatkowym hamulcem STIHL Quickstop Super (Q). Wybrane modele pilarek spalinowych STIHL dostępne są w wyposażeniu seryjnym z niskoprofilową piłą łańcuchową Picco Duro (PD3) wykonaną ze stopu twardego metalu.Link do produktu na stronie producenta.
1143 200 0520

Specyficzne kody

ean13
886661362479
Nowy

Zobacz także