Kosa mechaniczna spalinowa Stihl FS 240
search
  • Kosa mechaniczna spalinowa Stihl FS 240
  • Kosa mechaniczna spalinowa Stihl FS 240
  • Kosa mechaniczna spalinowa Stihl FS 240

Kosa mechaniczna spalinowa Stihl FS 240

2 243,90 zł

Kosa spalinowa o mocy 1,7 kW / 2,3 KM z uchwytem oburęcznym i systemem antywibracyjnym, silnik 2-MIX. Idealna do zastosowań w rolnictwie i ogrodnictwie.

Ilość

  Darmowa dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 1000 zł przy płatności z góry.

  Szeroki wybór metod płatności.

Szybkie przelewy, blik, przy odbiorze, raty

  Fachowa pomoc

Zapraszamy do kontaktu, zawsze staramy się pomóc dobrać najlepsze rozwiązania dla klientów.

Kosa spalinowa FS 240, o mocy 1,7 kW / 2,3 KM, uchwytem oburęcznym i systemem antywibracyjnym

Kosa spalinowa STIHL FS 240 to model niezawodny do zastosowań w rolnictwie i ogrodnictwie. Model wyposażony został w 1-punktowy system antywibracyjny STIHL, który chroni użytkownika przed szkodliwym wpływem wibracji urządzenia. Ponadto STIHL FS 240 posiada praktyczny przełącznik wielofunkcyjny i oburęczny uchwyt z regulacją, które zapewniają wygodę pracy. Kosa spalinowa FS 240 posiada również Silnik 2-MIX, który zapewnia odpowiednią wydajność - razem z prostym wysięgnikiem, sztywnym wałem napędowym i szelkami wpływają na komfortowe użytkowanie.

Kosa STIHL FS 240 idealnie nadaje się do koszenia dużych terenów zielonych, w tym przyznania chwastów a nawet małych drzew. Świetnie poradzi sobie na wymagającym terenie, gdzie niemożliwe jest użycie kosiarek spalinowych. 

Duże otwory wlewowe

Przejrzysty kanister o pojemności 0,75 l gwarantuje płynne Przejrzysty kanister w modelu STIHL FS 240 o pojemności 0,75 l gwarantuje stały podgląd stanu paliwa z zewnątrz, dzięki czemu umożliwia płynne uzupełnianie paliwa. Duże otwory wlewowe zapewniają szybkie i łatwe tankowanie.

Ergonomiczny uchwyt oburęczny

Kosa spalinowa STIHL FS 240 została wyposażona w ergonomiczny uchwyt oburęczny, który nie ogranicza ruchów i przekłada się na pełen komfort pracy, nawet podczas wykaszania większych powierzchni.

Trwały filtr powietrza

Łatwo dostępny filtr papierowy cechuje się długą żywotnością, przez co kosa STIHL FS 240 może być używana dłużej pomiędzy kolejnymi przeglądami serwisowymi.

praca w trybie zimna w stihl fs 240

Praca w trybie zima

Praktyczna przesuwnica pozwala na szybkie przestawienie letniego trybu pracy na tryb zimowy. Zapobiega to oblodzeniu filtra powietrza i gaźnika.

Silnik 2-MIX w STIHL FS 240

Silnik STIHL 2-MIX

Model STIHL FS 240 to również ochrona środowiska naturalnego i zdrowia operatora. Podczas procesu przepłukiwania cylindra warstwa powietrza nie zawierająca paliwa zostaje umieszczona pomiędzy wydalanymi spalinami a świeżą porcją mieszanki w skrzyni korbowej silnika. Tworzy to powietrzną poduszkę, która redukuje straty paliwa występujące w związku z przepłukiwaniem.

STIHL FS 240 system antywibracyjny

System antywibracyjny STIHL

System antywibracyjny znacząco redukuje drgania przenoszone na uchwyty, chroniąc operatora przed negatywnymi skutkami wibracji. Kosa STIHL FS 240 posiada dokładnie wyliczone strefy uchwytów redukują drgania wytwarzane przez silnik i obracające się narzędzie tnące. Dzięki temu użytkownik oszczędza też siły i odczuwa zwiększony komfort pracy.

Kompensator w STIHL FS 240

Kompensator

Znajdujący się w gaźniku kompensator STIHL wydłuża moc silnika, dzięki czemu możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych. Pomimo zanieczyszczenia filtra powietrza nie następuje nadmierne wzbogacenie mieszanki, a konserwacja filtra kosy spalinowej FS 240 jest wymagana wyłącznie po osiągnięciu 80% zanieczyszczenia.

Regulacja chwytu w STIHL FS 240

Praktyczna regulacja uchwytu

Ergonomiczny uchwyt oburęczny można indywidualnie dostosować do każdego użytkownika za pomocą śruby dociskowej, bez użycia dodatkowych narzędzi (Zdjęcie pokazuje kosę mechaniczną).

Uchwyt wielofunkcyjny STIHL FS 240

Uchwyt wielofunkcyjny

Wszystkie elementy sterowania silnikiem znajdują się w zasięgu dłoni, dzięki czemu może cały czas spoczywać na uchwycie. Zapewnia to wyjątkowo łatwą i bezpieczną obsługę urządzenia - cała obsługa może odbywać się tylko jednej ręki. (zdj. zbliżone do rzeczywistego)

Ręczna pompa paliwowa STIHL FS 240

Ręczna pompa paliwowa

Kosa spalinowa STIHL FS 240 wyposażona została również w ręczną pompę spalinową, która umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika potrzebną do uruchomienia urządzenia po dłuższym przestoju.

Okulary ochronne

Okulary ochronne w wyposażeniu seryjnym dbają o Państwa bezpieczeństwo. Wentylowane, z szeroką osłoną boczną.

Szelki standardowe

Dzięki miękkiej wewnętrznej warstwie wyściełającej ułatwiają dodatkową pracę. Do FS 55 - FS 560 (również STIHL FS 240) i FSA 90.

Dane techniczne FS 240

Dane techniczne Wartość
Stand. narz. tnące Głowica żyłk. AC 25-2
Moc kW/KM 1,7/2,3
Stand. narz. tnące Głowica żyłk. AC 25-2
Poj. skok. cm³ 37,7
Ciężar kg 1) 6,9
Średnica cięcia mm 420
Długość całkowita cm 2) 180
Zawartość zbiornika l 0,75
Poziom ciśnienia akustycznego z narzędziem z tworzywa dB(A) 3) 100
Poziom mocy akustycznej z narzędziem tnącym z tworzywa dB(A) 3) 111
Wartość drgań z narzędz.z tworzywa lewa/prawa m/s² 4) 5,2/4,9

Zastrzega się prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego oraz zmian cen.

Link do produktu na stronie producenta

4147 200 0457
6 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
886661976492
Nowy