Stihl MS 162
search
  • Stihl MS 162
  • Pilarka Stihl MS 162
  • MS 162 Stihl

Pilarka spalinowa Stihl MS 162, 1,6 KM 35cm

617,89 zł

moc 1,2 kW / 1,6 KM silnik 2-MIX

Ilość

  Darmowa dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 1000 zł przy płatności z góry.

  Szeroki wybór metod płatności.

Szybkie przelewy, blik, przy odbiorze, raty

  Fachowa pomoc

Zapraszamy do kontaktu, zawsze staramy się pomóc dobrać najlepsze rozwiązania dla klientów.

Pilarka spalinowa MS 162

Pilarka spalinowa STIHL MS 162 to lekki i wytrzymały model o wszechstronnym zastosowaniu, który idealnie sprawdzi się w pracach porządkowych wokół domu. Urządzenie to jest niezawodne zarówno do ogrodnictwa, jak i podczas cięcia drewna na opał lub pielęgnacji drzew owocowych. Pilarka STIHL MS 162 zapewnia wysoką wydajność cięcia przy niskim zużyciu paliwa. Jest to spowodowane optymalną konstrukcją pilarki, która została wyposażona w mocny silnik STIHL 2-MIX. Ponadto model STIHL MS 162 to gwarancja precyzyjnego cięcia dzięki wąskiemu zestawowi tnącemu 3/8".

Pilarka STIHL MS 162 to również komfort użytkownika - powyższy model cechuje się równą i cichą pracą za sprawą systemu antywibracyjnego STIHL, który ogranicza szkodliwe dla stawów i mięśni wibracje na uchwycie. Obsługa odbywa się jedną dźwignią, sterującą wszystkimi funkcjami: uruchomieniem, obsługą i zatrzymaniem. Dzięki temu model STIHL MS 162 można sterować jedną ręką. Wygodna obsługa to również zasługa dźwigni kombi z funkcją zatrzymania, co ułatwia ponowne uruchomienie po przerwie w pracy - dźwignia automatycznie wraca do pozycji roboczej. Pilarka STIHL MS 162 dodatkowo wyposażona została w bezpieczne i praktyczne boczne napinanie łańcucha. 

Budowa Pilarki Stihl MS 162 Linia osłony dłoni i obudowy silnika - Stihl MS 162

Nowy ergonomiczny design charakterystyczny dla najnowszej linii pilarek Stihl.

Przezroczysty zbiornik oleju - Stihl MS 162

Przezroczysty zbiornik oleju

Stihl MS 162 zapewnia pełną kontrolę nad napełnieniem zbiornika. Dzięki transparentnemu zbiornikowi możliwy jest całkowity podgląd na stan poziomu oleju - który może zostać sprawnie i komfortowo uzupełniony.

Silnik STIHL 2-MIX - Stihl MS 162

Silnik STIHL 2-MIX

Pilarka MS 162 wyposażona została w dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX. Zapewnia on dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Co więcej, emisja spalin spada o ok. 50%.

Boczny napinacz piły łańcuchowej - Pilarka Stihl MS 162

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Śruba napinacza w modelu STIHL MS 162 obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Zapewnia to należyte bezpieczeństwo - dłoń unika kontaktu z ostrą piłą łańcuchową i zębami zderzaka oporowego.

System antywibracyjny - Pilarka MS 162

System antywibracyjny

Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny AV, który wprowadzony został również w modelu STIHL MS 162. Dzięki temu strefy uchwytów znacznie ograniczają liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie, chroniąc użytkownika.

Dźwignia Kombi - Stihl MS 162

Dźwignia Kombi

System M-Tronic w modelu Stihl MS 162 rozpoznaje fazę rozruchu na ciepło i na zimno, dlatego na dźwigni kombi znajduje się tylko pozycja startowa. Pozwala to na dozowanie wyłącznie takiej ilości paliwa, jaka jest wymagana. Dzięki temu skraca to czas uruchamiania i pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie prac - na najwyższych obrotach. Po uzyskaniu optymalnego przyspieszenia po kilku sekundach pilarka łańcuchowa jest całkowicie gotowa do pracy.

KOMPENSATOR - Pilarki Stihl MS 162

Kompenastor

Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że zużycie paliwa i zawartość substancji szkodliwych w spalinach nie zmieniają się, nawet pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza. Praca trwa dłużej, bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Czterokanałowa technika STIHL - Stihl MS 162

Czterokanałowa technika STIHL

W czterech kanałach przelotowych w modelu STIHL MS 162 następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Skutkuje to lepszym spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Dzięki temu występuje mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

Dane techniczne Stihl MS 162

Dane techniczne Wartość
Długość prowadnicy cm 35
Pojemność skokowa cm³ 30,1
Moc kW/KM 1,2/1,6
Ciężar kg 1) 4,5
Stosunek ciężaru do mocy kg/kW 3,8
Podziałka piły łańcuchowej 3/8 " P
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 2) 100
Poziom mocy akustycznej dB(A) 2) 113
Wartość drgań strona lewa / prawa m/s² 3) 3,2/3

Wyposażenie STIHL MS 162:

  • łańcuch tnący
  • osłona prowadnicy
  • klucz uniwersalny
  • instrukcja obsługi

Zastrzega się prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego oraz zmian cen.

1148 200 0002
30 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
886661459780
Nowy
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.