• Nowy
MS 162 Stihl
  • MS 162 Stihl

Pilarka spalinowa Stihl MS 162 C-BE, 1,6 KM 35cm

1148 200 0003
Nowy produkt

moc 1,2 kW / 1,6 KM silnik 2-MIX 

- bez narzędziowy system napinania łańcuch i wymiany prowadnicy.

970,00 zł
Brutto Czas realizacji zamówienia do 3 dni roboczych.

Ilość

Producent:

help_outlineZapytaj o produkt
Pilarka spalinowa Stihl MS 162 C-BE, 1,6 KM 35cm

Pilarka spalinowa Stihl MS 162 C-BE, 1,6 KM 35cm

Akceptuję zasady polityki prywatności  

  Płatność

przelew, szybkie płatności, gotówka, raty, leasing

  Darmowa dostawa

Przy zamówieniach opłaconych z góry powyżej 1000 zł

  Gwarancja autoryzowanego dealera

uznawana w wszystkich autoryzowanych punktach w Polsce.

  Zakupy na raty

Oferta zakupu ratalnego poprzez bank Santander Consumer Bank i Crédit Agricole

Pilarka spalinowa MS 162 C-BE

Szukasz pilarki spalinowej, która poradzi sobie z różnymi zadaniami wokół posesji? Chcesz mieć sprzęt niezawodny, wydajny i łatwy w obsłudze? Poznaj pilarkę spalinową STIHL MS 162 C-BE - model, który spełni Twoje oczekiwania.

Pilarka MS 162 C-BE ma moc 1,2 kW / 1,6 KM i pojemność skokową 30,1 cm³. Jest lekka i poręczna - waży tylko 4,5 kg (bez paliwa i osprzętu). Dzięki temu możesz pracować komfortowo i bez zmęczenia.

Nowoczesny silnik STIHL 2-MIX, który charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa i niską emisją spalin. Silnik ma czterokanałową technologię, która zapewnia optymalne spalanie i lepszą wydajność cięcia.

MS 162 C-BE ma wąski zestaw tnący 3/8", który umożliwia precyzyjne i czyste cięcie. Prowadnica ma długość 35 cm, a łańcuch ma grubość ogniwa 1,1 mm. Prowadnica i łańcuch są łatwe do wymiany dzięki beznarzędziowemu systemowi napinania i wymiany łańcucha.

Zastosowanie dźwigni kombi, która steruje wszystkimi funkcjami, takimi jak uruchamianie, obsługa i zatrzymanie sprawia, żie musisz się martwić o skomplikowaną obsługę - wystarczy jeden ruch, aby uruchomić lub zatrzymać pilarkę.

System antywibracyjny zmniejsza przenoszenie wibracji na uchwyt. Dzięki temu możesz pracować spokojnie i cicho, bez nadmiernego obciążenia rąk i stawów.

Pilarka spalinowa STIHL MS 162 C-BE to sprzęt, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Niezależnie od tego, czy chcesz ciąć drewno opałowe, czy pielęgnować krzewy i drobne drzewka, pilarka spalinowa STIHL MS 162 C-BE poradzi sobie z każdym zadaniem. Zamów ją już dziś i ciesz się jej zaletami!

Budowa Pilarki Stihl MS 162
Linia osłony dłoni i obudowy silnika - Stihl MS 162

Nowy ergonomiczny design charakterystyczny dla najnowszej linii pilarek Stihl.

Przezroczysty zbiornik oleju - Stihl MS 162

System ERGOSTART

W porównaniu do standardowego systemu odpalania pilarek, Ergostart o połowę redukuje siłę potrzebną do odpalenia pilarki.

Przezroczysty zbiornik oleju - Stihl MS 162

Przezroczysty zbiornik oleju

Stihl MS 162 zapewnia pełną kontrolę nad napełnieniem zbiornika. Dzięki transparentnemu zbiornikowi możliwy jest całkowity podgląd na stan poziomu oleju - który może zostać sprawnie i komfortowo uzupełniony.

Silnik STIHL 2-MIX - Stihl MS 162

Silnik STIHL 2-MIX

Pilarka MS 162 wyposażona została w dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX. Zapewnia on dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Co więcej, emisja spalin spada o ok. 50%.

Boczny napinacz piły łańcuchowej - Pilarka Stihl MS 162

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Śruba napinacza w modelu STIHL MS 162 obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Zapewnia to należyte bezpieczeństwo - dłoń unika kontaktu z ostrą piłą łańcuchową i zębami zderzaka oporowego.

System antywibracyjny - Pilarka MS 162

System antywibracyjny

Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny AV, który wprowadzony został również w modelu STIHL MS 162. Dzięki temu strefy uchwytów znacznie ograniczają liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie, chroniąc użytkownika.

Dźwignia Kombi - Stihl MS 162

Dźwignia Kombi

System M-Tronic w modelu Stihl MS 162 rozpoznaje fazę rozruchu na ciepło i na zimno, dlatego na dźwigni kombi znajduje się tylko pozycja startowa. Pozwala to na dozowanie wyłącznie takiej ilości paliwa, jaka jest wymagana. Dzięki temu skraca to czas uruchamiania i pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie prac - na najwyższych obrotach. Po uzyskaniu optymalnego przyspieszenia po kilku sekundach pilarka łańcuchowa jest całkowicie gotowa do pracy.

KOMPENSATOR - Pilarki Stihl MS 162

Kompenastor

Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że zużycie paliwa i zawartość substancji szkodliwych w spalinach nie zmieniają się, nawet pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza. Praca trwa dłużej, bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Czterokanałowa technika STIHL - Stihl MS 162

Czterokanałowa technika STIHL

W czterech kanałach przelotowych w modelu STIHL MS 162 następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Skutkuje to lepszym spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Dzięki temu występuje mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

Dane techniczne Stihl MS 162

Dane techniczneWartość
Długość prowadnicy cm35
Pojemność skokowa cm³30,1
Moc kW/KM1,2/1,6
Ciężar kg 1)4,5
Stosunek ciężaru do mocy kg/kW3,8
Podziałka piły łańcuchowej3/8 " P
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 2)100
Poziom mocy akustycznej dB(A) 2)113
Wartość drgań strona lewa / prawa m/s² 3)3,2/3

Wyposażenie STIHL MS 162:

  • łańcuch tnący
  • osłona prowadnicy
  • klucz uniwersalny
  • instrukcja obsługi

Zastrzega się prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego oraz zmian cen.

1148 200 0003

Opis

Moc silnika KM
1,6
Nowy produkt

Porady i uwagi dotyczące bezpieczeństwa urządzeń Stihl

W trosce o bezpieczeństwo użytkownika prosimy o zapoznanie się z instruktażem odnośnie niebezpieczeństw związanych z pracą pilarką. Należy przestrzegać również przepisów dotyczących odzieży ochronnej. W przypadku wątpliwości, zalecamy odbiór osobisty w naszym salonie ul. Stawowa 33, 55-080 Mokronos Dolny (k. Wrocławia).

Zobacz materiały wideo

Pamiętaj o oleju do mieszanki

Każde urządzenie z silnikiem 2-suwowym potrzebuje sporządzenia mieszanki paliwowej (PB 95 + olej do mieszanki). Do wszystkich nowych urządzeń polecamy syntetyczny (zielony olej Stihl) .

Z naszego doświadczenia urządzenia pracujące na z mieszance paliwowej z zielony olejem znacznie rzadziej trafiają do naszego serwisu.

Stihl HP Super

Czystsze spalanie w porównaniu ze zwykłymi olejami. Redukuje powstawanie osadów w silniku. Zapewnia długotrwałe użytkowanie z zachowaniem mocy silnika. Dodatkowo redukuje emisje zanieczyszczeń, przy zachowaniu optymalnych właściwości smarnych. 

Stihl HP Ultra

Olej syntetyczny przeznaczony do mocno eksploatowanych urządzeń. W znacznym stopniu zwiększa żywotność silników pracujących pod dużym obciążeniem. Podczas spalania wytwarzane są tylko znikome ilości osadu. Pakiet komponentów zapobiega szybkiemu zużyciu się silnika. HP Ultra chroni przed wypadaniem zapłonu, blokowaniem się zaworów, a komponent silnika zachowują nienaganny stan znaczenie dłużej. Za sprawą niskiej zawartości siarki, HP Ultra jest przyjazny dla środowiska.

Olej HP Ultra

Zwykły olej mineralny

Po nawet 500 godzinach pracy na oleju Stihl HP ultra tłok pozostaje wygląda jak nowy

Olej do smarowanie łańcucha

Do smarowania łańcucha w pilarce mechanicznej należ używać oleju specjalnie do tego przeznaczonego.

Stosowanie oleju innego typu lub brak smarowania łańcucha spowoduje szybsze zużywanie zespołu tnącego lub nawet uszkodzenie pilarki.

Komentarze (0)