STIHL FS 55
search
 • STIHL FS 55

Kosa mechaniczna Stihl FS 55

760,16 zł

Lekka kosa mechaniczna o mocy 1,0 KM z uchwytem oburęcznym do formowania krawędzi trawnika.

Ilość
Obecnie brak na stanie

  Darmowa dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 1000 zł przy płatności z góry.

  Szeroki wybór metod płatności.

Szybkie przelewy, blik, przy odbiorze, raty

  Fachowa pomoc

Zapraszamy do kontaktu, zawsze staramy się pomóc dobrać najlepsze rozwiązania dla klientów.

Uniwersalna kosa spalinowa STIHL FS 55 to model przeznaczony do ergonomicznego, efektywnego wykaszania większych powierzchni - ogrodów, sadów i nie tylko. Świetnie nadaje się do takich zadań jak wyrównywanie trawnika i prace wykończeniowe w ogrodnictwie. Model STIHL FS 55 poradzi sobie również na bardziej wymagającym terenie - dzięki wydajnemu narzędziu tnącemu można wykorzystać ją do wykaszania splątanych traw, trzciny i pokrzyw. 

Dodatkowo kosa STIHL FS 55 nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko naturalne - model spełnia normy emisji spalin EU2 i cechuje się cichym działaniem. Warto dodać, że optymalna pojemność zbiornika zapewnia długotrwałą pracę kosy spalinowej STIHL FS 55, bez konieczności częstego uzupełniania.

Oprócz tego kosa spalinowa STIHL FS 55 to praktyczny model także dla użytkowników prywatnych. Produkt ten zapewnia również takie korzyści jak precyzyjne docinanie w trudno dostępnych miejscach oraz bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo wygodny uchwyt i pas nośny zapewniają komfort podczas pracy, wspierając operatora. Nie zwlekaj i przekonaj się o tym, co model STIHL FS 55 może zrobić dla Twojego ogrodu!

Model dostępny w zestawie z praktycznymi głowicami i tarczami tnącymi - więcej szczegółów przeczytasz w dalszej części opisu.

Cechy wyróżniające ten produkt

 • Ergonomiczny uchwyt oburęczny
  Ergonomiczny uchwyt oburęczny

  Ergonomiczny uchwyt oburęczny w STIHL FS 55 zapewnia swobodę ruchów i komfort pracy podczas wykaszania dużych powierzchni, dzięki czemu użytkownik nie męczy się.

 • Pas nośny tapicerowany
  Pas nośny tapicerowany

  Pas nośny tapicerowany to kluczowy element wyposażenia kosy spalinowej STIHL FS 55. Dzięki miękkiej wewnętrznej warstwie wyściełającej dba o komfort operatora, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę podczas długotrwałego użytkowania. 

 • Silnik STIHL 2-MIX
  Silnik STIHL 2-MIX

  Silnik w modelu STIHL FS 55 redukuje straty paliwa występujące w związku z procesem przepłukiwania cylindra. Dzieje się tak za sprawą poduszki powietrznej niezawierającej paliwa, która w trakcie przepłukiwania zostaje umieszczona pomiędzy wydalanymi spalinami a świeżą porcją mieszanki w skrzyni korbowej silnika. Dzięki temu nie zagraża zdrowiu operatora i zanieczyszczaniu powietrza. Dodatkowo zastosowanie tego rozwiązania w STIHL FS 55 redukuje koszty eksploatacji.

 • Uchwyt wielofunkcyjny
  Uchwyt wielofunkcyjny

  Kosa spalinowa STIHL FS 55 umożliwia sterowanie jedną ręką - wszystkie elementy obsługi silnika znajdują się w zasięgu dłoni, która cały czas spoczywa na uchwycie. Zapewnia to wyjątkowo łatwe i bezpieczne sterowanie urządzeniem. (zdj. zbliżone do rzeczywistego)

 • Ręczna pompa paliwowa
  Ręczna pompa paliwowa

  Ręczna pompa paliwowa umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika potrzebną do uruchomienia kosy spalinowej STIHL FS 55 po dłuższym przestoju. Powrót do pracy po przerwie jest szybki i wygodny.

 • Okulary ochronne
  Okulary ochronne

  Okulary ochronne w wyposażeniu seryjnym dbają o Państwa bezpieczeństwo. Wentylowane, z szeroką osłoną boczną.

 • Głowica tnąca DuroCut
  Głowica tnąca DuroCut

  2- lub 4-żyłkowa, do koszenia i prac wykończeniowych w twardej trawie. Łatwy montaż do 4 żyłek. Kompatybilna z żyłkami o różnych rozmiarach i przekrojach.

 • Głowica tnąca AutoCut
  Głowica tnąca AutoCut

  półautomatyczna głowica tnąca do prac wykończeniowych wokół przeszkód, takich jak mury, schody czy krawędzie grządek oraz wykaszania dużych powierzchni. Wyjątkowo szybkie i skuteczne koszenie. Automatyczna regulacja długości żyłki następuje poprzez naciśnięcie głowicy tnącej o podłoże podczas pracy. Należy stosować tylko w połączeniu z osłoną specjalną lub osłoną uniwersalną.

 • Głowica tnąca AutoCut C (2-żyłkowa)
  Głowica tnąca AutoCut C (2-żyłkowa)

  Komfortowa wersja 2-żyłkowej głowicy tnącej. Do wykaszania zieleni przy przeszkodach typu mury, schody, płoty i innych przeszkód. Kosi szybko i wydajnie. Długość żyłki reguluje się automatycznie poprzez naciśnięcie głowicy tnącej o podłoże.

 • Głowica tnąca SuperCut 20-2
  Głowica tnąca SuperCut 20-2

  2-żyłkowa, w pełni automatyczna głowica tnąca do prac wykończeniowych wokół przeszkód, takich jak mury, schody czy krawędzie grządek oraz wykaszania dużych powierzchni. Automatyczna regulacja długości żyłki tnącej do optymalnej długości roboczej. Należy stosować tylko w połączeniu z osłoną specjalną lub osłoną uniwersalną.

 • Głowica tnąca PolyCut
  Głowica tnąca PolyCut

  Trwałe, uniwersalne narzędzie do prac wykończeniowych i wykaszania dużych powierzchni. Możliwość wyposażenia w trzy uchylne nożyki z tworzywa lub jedną żyłkę tnącą. Należy stosować tylko w połączeniu z osłoną specjalną lub osłoną uniwersalną.

 • Tarcza tnąca do trawy, 2 ostrza
  Tarcza tnąca do trawy, 2 ostrza

  Tarcza tnąca do trawy, wykonana ze stali, z 2 ostrzami. Dwustronna. Zastosowanie: do koszenia twardej, suchej trawy, gęstych chwastów, trzciny i pokrzyw. Stosować wyłącznie z osłoną uniwersalną.

 • Tarcza tnąca do trawy, 4 ostrza
  Tarcza tnąca do trawy, 4 ostrza

  Tarcza tnąca do trawy, wykonana ze stali, z 4 ostrzami. Dwustronna. Zastosowanie: do koszenia twradej, suchej trawy, terenów mocno zarośniętych. Nadaje się również do wycinania trzciny i słabo rozrośniętych krzewów. Stosować wyłącznie z osłoną uniwersalną.

 • Tarcza tnąca do trawy, 8 ostrzy
  Tarcza tnąca do trawy, 8 ostrzy

  Tarcza tnąca do trawy, wykonana ze stali, z 8 ostrzami. Zastosowanie: do koszenia twardej, suchej trawy, gęstych zarośli. Nadaje się również do wycinania trzciny i krzewów. Stosować wyłącznie z osłoną uniwersalną.

Dane techniczne: STIHL FS 55

Moc kW/KM0,75/1
Standardowe narzędzie tnąceGłowica żyłkowa AC 25-2
Pojemność skokowa cm³27,2
Ciężar kg 1)4,9
Ciężar kg 1)5,1
Średnica cięcia mm420
Wartość drgań z narzędz.z tworzywa lewa/prawa m/s² 2)5,5/5,5
Poziom ciśnienia akustycznego z narzędz. z tworzyw dB(A) 3)95
Poziom mocy akustycznej z narzędz.z tworzywa dB(A) 3)108
Wartość wibracji z narzędz.metalowym lewa/prawa m/s² 4)6,8/5,6


1) Bez paliwa, narzędzia tnącego i osłony
2) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2 m/s²
3) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2,5 dB(A)
4) K-Wert nach RL 2006/42/EG = 2 m/s²

Lekkie kosy spalinowe

Ostatni szlif podczas pielęgnacji zieleni

Poręczne, lekkie kosy spalinowe STIHL nadają ostatni szlif podczas pielęgnacji terenów zielonych. Stanowią idealne uzupełnienie kosiarki i są stosowane wszędzie tam, gdzie należy wykonać prace wykończeniowe po jej użyciu. Umożliwiają również szybkie koszenie niewielkich trawników.

Link do produktu na stronie producenta.

4140 200 0521

Specyficzne kody

ean13
886661918331
Nowy