Pilarka spalinowa Stihl MS 261 C-M, .325", RS Pro, 1,3 L04, długość prowadnicy 40cm
search
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 261 C-M, .325", RS Pro, 1,3 L04, długość prowadnicy 40cm
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 261 C-M, .325", RS Pro, 1,3 L04, długość prowadnicy 40cm
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 261 C-M, .325", RS Pro, 1,3 L04, długość prowadnicy 40cm
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 261 C-M, .325", RS Pro, 1,3 L04, długość prowadnicy 40cm

Pilarka spalinowa Stihl MS 261 C-M, .325", RS Pro, 1,3 L04, długość prowadnicy 40cm

2 682,93 zł
Wysyłka do 3 dni roboczych od złożenia zamówienia

moc 3,0 kW / 4,1 KM silnik 2-MIX

Ilość
W magazynie

  Darmowa dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 1000 zł przy płatności z góry.

  Szeroki wybór metod płatności.

Szybkie przelewy, blik, przy odbiorze, raty

  Fachowa pomoc

Zapraszamy do kontaktu, zawsze staramy się pomóc dobrać najlepsze rozwiązania dla klientów.

Pilarka STIHL MS 261 stanowi doskonałą wersję w klasie medium dla swojego słynnego poprzednika, modelu MS 260 – ulubieńca użytkowników na całym świecie. To idealne narzędzie przeznaczone do zróżnicowanych prac leśnych, od pielęgnacji i trzebieży drzewostanu, po skuteczne pozyskiwanie i obróbkę drewna. 

Model STIHL MS 261 cechuje się zaawansowaną technologią, która gwarantuje m.in. spore oszczędności paliwa oraz zminimalizowanie drgań. Przekłada się to na komfort i bezpieczeństwo użytkowania nawet podczas długotrwałej pracy. Ergonomiczna budowa pilarki zapewnia optymalny rozkład ciężaru - ułatwia to obsługę narzędzia, a także podnosi efektywność wykonywanych zadań. 

STIHL MS 261 - cechy wyróżniające ten produkt:

 • Zawór dekompresyjny
  Zawór dekompresyjny

  Zawór dekompresyjny pełni kluczową rolę podczas rozruchu, gdyż umożliwia wypuszczenie części sprężonej mieszanki z cylindra. Dzięki temu znacząco zmniejsza się siła wymagana do uruchomienia urządzenia poprzez pociągnięcie linki rozrusznika. Przyczynia się to do zmniejszenia obciążenia mechanizmu rozruchowego, zapewniając lepszą ochronę i dłuższą żywotność całego systemu w STIHL MS 261.


 • System filtrów powietrza o długiej żywotności

  System filtracji powietrza o zwiększonej trwałości wydłuża czas pracy między kolejnymi czyszczeniami filtra. Dzięki wykorzystaniu siły odśrodkowej, większe i cięższe cząsteczki są odrzucane na zewnątrz, a specjalna rampa dodatkowo wyrzuca je w górę. Dzięki temu procesowi, do filtra trafia już wstępnie oczyszczone powietrze.

 • Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem
  Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem

  Przy wymianie zestawu tnącego zastosowano praktyczną nakrętkę pokrywy koła napędowego z zabezpieczeniem przed zgubieniem. Duża zaleta dla operatora pilarki STIHL MS 261.


 • Pompa olejowa z regulacją wydajności

  System ten umożliwia precyzyjne i dostosowane do potrzeb smarowanie. Symbol E zapewnia, że odpowiednia ilość oleju jest dostarczana w każdych warunkach pracy. Profesjonaliści mogą dokładnie dozować olej, a zastosowana pompa pozwala na obniżenie zużycia oleju nawet o 50%.


 • Silnik STIHL 2-MIX

  Dwusuwowy silnik STIHL wyposażony w technologię 2-MIX oferuje wysoką wydajność przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa o 20% w porównaniu do tradycyjnych dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy, które nie wykorzystują tej technologii. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu technologii 2-MIX, emisja spalin jest obniżona o około 50%.


 • Czterokanałowa technika STIHL

  W czterech kanałach przelotowych dochodzi do zawirowania mieszanki paliwowo-powietrznej przed jej zapłonem, co przyczynia się do optymalizacji procesu spalania. Taka konstrukcja znacząco zwiększa efektywność silnika STIHL MS 261, co skutkuje mniejszym zużyciem paliwa oraz wyższym momentem obrotowym w rozległym zakresie obrotów.


 • System antywibracyjny

  Intensywne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą być przyczyną choroby wibracyjnej. Aby temu zapobiec, STIHL opracował system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV, obszary uchwytów są zaprojektowane tak, aby znacznie zmniejszały ilość drgań generowanych przez silnik spalinowy oraz narzędzia w ruchu.


 • Wielofunkcyjny przełącznik

  Obsługa wszystkich kluczowych funkcji pilarki, w tym rozruchu na ciepło i na zimno, pracy oraz wyłączania, jest możliwa dzięki jednej dźwigni. To rozwiązanie gwarantuje wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo użytkowania, gdyż prawa ręka użytkownika przez cały czas pozostaje na uchwycie.


 • Kompensator

  Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.


 • Boczny napinacz piły łańcuchowej

  Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.


 • STIHL Ematic-System

  System STIHL Ematic składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej STIHL MS 261 sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.


 • STIHL ElastoStart

  Ciśnienie sprężania powoduje podczas uruchamiania silników spalinowych powstawanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora. Element amortyzujący umieszczony w specjalnym uchwycie rozrusznika pochłania i przekazuje występujące siły zgodnie z przebiegiem cyklu sprężania umożliwiając tym samym płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.


 • Układ wstępnego ogrzewania gaźnika

  Pilarki łańcuchowe STIHL wyposażone w układ wstępnego ogrzewania gaźnika są niezawodne nawet wtedy, gdy na dworze jest zimno: w zimowym trybie pracy ogrzane powietrze przepływa wokół gaźnika. Rozwiązanie takie skutecznie zapobiega oblodzeniu gaźnika. Przestawienie z trybu letniego na zimowy jest bardzo proste i sprowadza się do jednego ruchu ręki.


 • Praktyczny korek zbiornika

  Specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi.


 • Filtr HD2

  Nowy filtr HD2 wykonany jest z polietylenu i posiada nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi, co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr jest ponadto wodoodporny, nie absorbuje oleju i mozna go łatwo oczyścić. Okrągły kartusz filtra można zdemontować bez użycia narzędzi. (zdj. zbliżone do rzeczywistego)

Dane techniczne: STIHL MS 261

Moc kW/KM3/4,1
Pojemność skokowa cm³50,2
Ciężar kg 1)4,9
Poziom mocy akustycznej dB(A) 2)116
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 2)104
Wartość drgań strona lewa / prawa m/s² 3)3,5/3,5
Podziałka piły łańcuchowej.325 "


1) Bez paliwa, prowadnicy i piły łańcuchowej
2) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2,5 dB(A)
3) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2 m/s²

Pilarki spalinowe dla leśnictwa

Nowoczesna technika STIHL ułatwiająca ciężką pracę

Mocne profesjonalne pilarki STIHL pozwolą Państwu wykonać wszystkie prace w leśnictwie i przy pielęgnacji krajobrazu. Sprostają wszelkim pracom leśnym, jak np. ścinka drzew, okrzesywanie czy przerzynka. Wiele modeli wyposażono seryjnie w pełni elektroniczny system sterowania pracą silnika M-Tronic. Zaawansowane rozwiązania techniczne wraz z wyposażeniem bezpieczeństwa STIHL usprawnią pracę, a także uczynią ją bezpieczniejszą.
1141 200 0647
8 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
886661413270
Nowy