Lekkie kosy spalinowe

Aktywne filtry

Dostępne w ofercie kosy mechaniczne, w tym lekkie kosy spalinowe, to sprzęt oferowany przez cenioną i niezawodną markę STIHL. Urządzenia są przeznaczone do pielęgnacji terenów zielonych i służą głównie do prac wykończeniowych trawnika. Lekkie kosy spalinowe STIHL idealnie sprawdzą się podczas wyrównywania krawędzi trawników, wykaszania powierzchni trawy wokół drzew, między zaroślami i na wzgórzach. Z powodzeniem mogą poradzić sobie z fragmentem sfilcowanej trawy, cienkimi gałęziami i zaroślami na niezbyt rozległych obszarach.

Co wyróżnia lekkie kosy spalinowe STIHL?

Niska waga i duża manewrowość będą mocno odczuwalne na terenach o nieregularnych kształtach, z dużą liczbą zaułków i różnic wysokości terenu. Główne cechy lekkich kos spalinowych to niski ciężar, dzięki czemu praca na wąskim terenie nie obciąża operatora. Urządzenia posiadają uchwyt wielofunkcyjny, przy czym niezbędne manipulatory zostały rozmieszczone tak, aby kosa mechaniczna mogło być obsługiwana jedną ręką. Lekkie kosy spalinowe STIHL mają również pompę paliwa - wystarczy nacisnąć kciukiem na pompkę, aby ułatwić odpalenie wykaszarki. Część kos żyłkowych wyposażona jest system ErgoStart dzięki, któremu lekkie pociągnięcie linki wystarcza, aby dopalić silnik.

Lekkie kosy spalinowe STIHL - rodzaje uchwytów

Lekkie kosy spalinowe STIHL zostały wyposażone w specjalne uchwyty różniące się w zależności od swojego zastosowania. Wybór powinien być zależny do wielkości i ukształtowania terenu. Jak więc dokonać właściwego wyboru?

  • Uchwyt obwiedniowy – przeznaczony do drobniejszych prac, łatwo nim manewrować, dlatego dobrze sprawia się podczas podkaszania trawy w miejscach, gdzie nie da się dojechać kosiarką. Charakteryzuje się niską masą, ale praca na większym terenie będzie męcząca. Uchwyt obwiedniowy posiada przykładowo kosa STIHL FS 38.
  • Uchwyt pałąkowy - uchwyt oburęczny umożliwia dokładniejsze prowadzenia kosy mechanicznej podczas prac wykończeniowych. Sprawdzi się na średnich powierzchniach trawników, większa waga rekompensowana jest zwiększonym komfortem pracy i pewnym chwytem kosy.
  • Ergonomiczny uchwyt oburęczny - lepiej rozdziela ciężar kos na barkach operatora i odciąża ramiona, w przypadku cięższych modeli kos STIHL dołączany jest również pas nośny, dla odciążenia użytkownika.